Nous Campions de Catalunya de Ponis 2021

  • Published in

DSC04844 minDurant el cap de setmana es va disputar a les instal·lacions del C.A.V.A,  a Sant Martí Vell, el Campionat de Catalunya de Ponis de complet, doma clàssica i salt d’obstacles

El dissabte al matí van començar les primeres proves de campionat, coneixent ja aquest mateix dia als campions per equips de les disciplines de doma clàssica i Salt, mentre que el podi de complet es va conèixer diumenge.

Medalla d'or per equips de DC per "Cavas Peques", la plata va ser per a "CH l'Espelt Team" i "" Equestrian Barranco "es va adjudicar el bronze. El podi dels equips de salt va estar format per "Open Sports" en el mes alt, acompanyat per "Champion Horse" i "Les Nenes", plata i bronze respectivament. "El Equipo A" d'Erik Balasch va ser l'equip campió de la disciplina de CCE, la medalla de plata va ser per a l'equip capitanejat per Rocio Alvarez "Llamps", mentre que el bronze va ser per a "Casa Nostra-Liberty" amb Berta Fernàndez al front.

MEDALLER PER DISCIPLINES

Doma Clàssica

Ponis A

  • Medalla d’or: Jaume Berenguer Gonzalez  -  “Filomena Imagine”
  • Medalla de plata: Nico Pacha Laguna – “Pim”
  • Medalla de bronce: Daniela Pinto Gracia – “Cehia Bel-la”

Ponis B

  • Medalla d’or: Phoebe Sayols Fortea – “Zonneweide Hellios”
  • Medalla de plata: Elsa Manzano Alavés – “Airesdeandalucia Brandy”
  • Medalla de bronze: Ixone Lacunza Vazquez – “Cava Wilson”

Ponis C

  • Medalla d’or: Ixone Lacunza Vazquez – “Romeo”
  • Medalla de plata: Anna Porta Córdoba – “Bonnie”
  • Medalla de bronze: Asia de Lucia – “Romeo”

Ponis D

  • Medalla d’or: María Martinez Gitierrez – “Waddenhoek’S Rick”
  • Medalla de plata: Itziar Alonso Fuentes “Groeze’S Rakker”
  • Medalla de bronze: Laia Lopez Rius – “Carun Blue Eyes”

Criterium AP

  • Medalla d’or: Julia Clupes Martí – “Dakota”
  • Medalla de plata: Evelina Zakhariadi Perramón – “Petrell”
  • Medalla de bronze: Berta Membrive Rivero – “Campanilla La Campana”

Criterium 1

  • Medalla d’or: Nicole de Lucia – “Topsvoorter Subliem”
  • Medalla de plata: Paula Remon Gil – “Dakota”
  • Medalla de bronze: Paula Grau Ruiz – “Principito”

Salt d’Ostacles

Ponis A2

  • Medalla d’or: Eva Soto Ricaud – “Ondine”
  • Medalla de plata: Daniela Mato – “Little Beauty”
  • Medalla de bronze: Iker Nieves Goyoaga – “Top Alazana”

Ponis B2

  • Medalla d’or: Martina Font Dalmau – “Colana 435”
  • Medalla de plata: Ivan Autet Lacarcel – “Calie du Beaulieu”
  • Medalla de bronze: Aitana Weenen Martinez – “For Pleasure”

Ponis B

  • Medalla d’or: Ariadna Gili Serra – “Avant l’Heure”
  • Medalla de plata: Martina Besora Sola – “Indira"
  • Medalla de bronze: Carmen Hidalgo Caranes – “Kalima”

Ponis C2

  • Medalla d’or: Maria Espax Ribes – “Quickly”
  • Medalla de plata: Noa Moya Guerrero – “Kiara”
  • Medalla de bronze: Mate Cebriá Prior – “Arabito”

Ponis C

  • Medalla d’or: Lucia Uriach Latorre – “Ange de la Boisselee”

Criterium 30

  • Medalla d’or: Alain Pino Hernandez – “Nana”
  • Medalla de plata: Martina Graus Aventin – “Erade de St Gery”
  • Medalla de bronze: Josep Oriol Graus Aventi – “Pinta Patxito”

Criterium 50

  • Medalla d’or: Judit Carolà Casol – “Luna”
  • Medalla de plata: Berta Gabzuri Soler – “Pepe 435”
  • Medalla de bronze: María Sazanova – “Luna”

Criterium 70

  • Medalla d’or: Bet Torrelles Aymerich – “Balade du Galopin”
  • Medalla de plata: Adrianna Petrova – “Pepe 435”

CCE

Ponis A

  • Medalla d’or: Martina Montes Lopes – “Viriato CR”
  • Medalla de plata: Mariona Jover Pastor – “Chester”
  • Medalla de bronze: Toni Busquets Pallàs – “Chester”

Ponis B2

  • Medalla d’or: Hugo Santiago Navarro – “Baby Blue”

Ponis B

  • Medalla d’or: Aitana Fañanas Balaguer – “Llamp”
  • Medalla de plata: Berta Jover Pastor – “Puça”
  • Medalla de bronze: Julià Girós Martín – “Mona”

Ponis C2

  • Medalla d’or: Carla Paillard Domenech – “Princesa de Janas”
  • Medalla de plata: Joana Aspachs Domedel – “Cuca”

Ponis C

  • Medalla d’or: Cristian Caballero Lopez – “Julieta de Vila”
  • Medalla de plata: Gemma Carrillo Fuster – “Gertrudis”
  • Medalla de bronze: Anna Lopez Vilchez – “Sakira”

Ponis D2

  • Medalla d’or: Nerea Montes Lopez – “Comotu”
  • Medalla de plata: Laia Solís Busquets – “Jack Ball”
  • Medalla de bronze: Júlia Artigas Dilmé – “Hali’S Brendy”

Ponis D

  • Medalla d’or: Giulia Marina Jussen – “Toscano 435”
  • Medalla de plata: Àlvar Sala Alonso – “Chanel”

 Moltes Felicitats a tots!

 

 VIDEO CROSS

 

IMG8636-min
IMG8635-min
IMG8632-min
IMG8631-min
IMG8618-min
IMG8617-min
IMG8616-min
IMG8614-min
DSC04844-min
IMG8613-min

Escribir un comentario


Código de seguridad
Refescar

logo

Federació Catalana d’Hípica
CASA DE L'ESPORT
Rambla Guipúscoa, 23-25,
4a planta, porta E
08018 - Barcelona

Color I Color II Color III Color IV Color V Color VI