• bg
  • bg0
  • bg1
  • bg2
  • bg3
  • bg4
  • bg5

Proclamats els guanyadors de les Lligues Catalanes de Doma de 0* i 1*.

  • Published in

medallaLes instal.lacions de l’Hípica Can Vila van reunir els millors binomis de la temporada de Doma Clàssica de les categories 0* i 1* per disputar les finals de les Lligues de Doma Clàssica de les dues categories.


Categoria CDT0*


NIVELL 2En la categoria de CDT0*es van realitzar un total de cinc proves oficials i que van correspondre a les Reprises AP, 1, 2, 3A i 4. A la Reprise AP, la guanyadora final de la Lliga ha estat l’amazona, Marina Arque, que a lloms de Noble, va finalitzar el concurs amb una mitjana de 69.800%, seguida d’Inés Víctor, també amb Noble, amb un resultat de 69.733%, tancant el podi de la categoria el conjunt format per Imma Permanyer amb CAVA Ribble Valley Minstrel’s Gift amb un total de 67.800%. A la Reprise 1, el triomf va recaure en Nil Vico amb Eto Jam amb una mitjana de 67.174%, seguida d’Eva Vilata amb Xalest (66.812%) i d’Andrea Montoya amb Majalimar II (65.942%) en la segona i tercera posició, respectivament.


A la Reprise 2, el podi va estar format íntegrament per amazones. La victòria va ser per Mireia González, també a lloms d’Eto Jam, amb un resultat final de 67.976%. La segona i tercera posició va estar ocupades per les germanes Costa Ventura: Alma i Claudia. Les dues germanes, que van competir a lloms de Noble, van obtenir, respectivament, la segona i tercera millor puntuació de la jornada amb unes mitjanes de 67.917% i 66.190%. A la Reprise 3, la guanyadora final de la lliga ha estat, Maria Casanovas amb Kaiser, amb un total de 65.267%, seguida per Judith Roman amb CAVA Zabaleto amb un total de 63.533%, tancant el podi el conjunt format per Carlos Solanes i Titus amb un resultat de 63.467%. Finalment, la categoria corresponent a la Reprise 4, va concloure amb el triomf d’Ester Clara amb YK Tinke amb un total de 63.704%, seguida d’Elena Domingo amb Boomerang amb un total de 63.565%, tancant el podi el binomi format per Andrea Baliarda i Fuerte 1 amb un total de 63.194%.


Per Equips, el millor equip de la temporada ha estat el conjunt del C.H. Collserola amb Enric Piguilllem amb un total de 207.450%. En segona posició es va classificar l’equip del CAVA amb Maya Pou com a cap d’equip amb un resultat de 200.307%, mentre que la tercera posició va ser per l’equip de l’A.E. Can Mar dirigit per Marçal Sabé amb un total de 195.880%.


Categoria CDT1*


BENJAMINESUn total de nou categories conformaven la final de la Lliga d’1*. La categoria més petita va ser la corresponent a Benjamins, a on l’amazona, Najat Puig a lloms de Bayon, va obtenir el triomf amb un total de 68.400%m seguida de Maria Martínez amb Nube de Janas amb un total de 64.067%, tancant el podi Carla Chaves i Pom amb un resultat de 61.800%. En Alevins, la guanyadora d’aquesta temporada ha estat Anna Sospedra que a lloms de Benaigua va obtenir un total de 70.101%, seguida de Berta Fito amb Davignia amb una mitjana de 69.141%, tancant el podi Carla Ugena amb CEHIA Bel.la COMED amb un total de 68.838%. En Open 1, Marta Salagre va conquerir la primera posició a lloms de Marella amb un total de 66.414%, seguida d’Aina Bover amb CAVA Zabaleto amb un resultat de 63.889%, tancant el podi, el conjunt format per Laura Garriga i Sonagera amb un total de 63.838%.


En Infantils, Giovanni Torrens amb Dressgirl II conqueria la primera posició amb un total de 69.310%, superant a Júlia Álvarez Abad amb Wiridee i a Pol Escriu amb CAVA Caiusbonus.com amb uns resultats de 69.081% i de 68.736%, respectivament. En Open 2, Mireia Corona amb CAVA Caiusbonus.com aconseguia la primera posició amb un total de 69.023%, per davant de Clara Cuffi amb Guizo La Campana (63.219%) i de Queralt Moreno amb Pluja (60.977%).

En la categoria destinada a Juvenils 0*, Paula Hervás s’enduia el triomf a lloms de Kojak amb un total de 69.619%, seguida de Judith Roman amb CAVA Zabaleto amb un total de 64.857%, tancant el podi de la categoria el binomi conformat per Alice Gammon i Wendy amb un total de 64.286%. En Open 4, Rosa Llobet amb Chopsticks VZ va obtenir el triomf amb un total de 66.667%, seguida d’Andrea Baliarda i Fuerte 1 amb un total de 63.288%, tancant el podi el binomi format per Mar Reguero i Boomerang amb una mitjana de 62.838%. En Juvenils 1*, Anna Mellado conqueria a lloms de Coco la primera posició amb un total de 65.225%, seguida de Claire Wilma MC Geachie amb Vassalo de Broa amb un total de 64.640%. mentre que la seva germana, Rachel May, també a lloms del mateix cavall, finalitzava en tercera posició amb un total de 64.550%. Finalment, en la categoria d’Adults, el millor binomi va ser l’integrat per Merche Martínez amb Silvester S amb un total de 66.842%, seguida de David Marin amb Cazurro MG amb un total de 65.658%, tancant el podi el conjunt format per Unai Eneko Paredes amb Joyero de Salvatella amb una mitjana de 64.781%.


Per equips, la classificació ha estat comandada per l’equip del C.H. Vidreres sota la direcció d’Aroa Mazuelos, amb el Raga Dressage, dirigit per José Raga, en la segona posició, mentre que la tercera posició va ser finalment per l’equip del CAVA dirigit per Maya Pou.

 

logo

Federació Catalana d’Hípica
CASA DE L'ESPORT
Rambla Guipúscoa, 23-25,
4a planta, porta E
08018 - Barcelona

 

 

 

 

  
Color I Color II Color III Color IV Color V Color VI